ואנור: משחק הרפתקאות

משחק הרפתקאות בעולם של מבוכים ומפלצות, בו השחקנים בוראים את העולם ביחד עם המנחה. עד כמה נועזים אתם מוכנים להיות?

ואנור הוא עולם של הרפתקאות מופלאות, חרבות וקסמים, אלים ושדים, טוב ורע, סדר ומהומה. גיבורים אמיצים יוצאים בעוז אל פינות הארץ המסוכנות ביותר, בחיפוש אחר זהב ותהילה. עם גזעים כמו אלפים קרחים, גמדים האוחזים בטכנומאגיה, גובלינים ערמומיים, אורקים סוחרים וטרולים ברבריים, ומקצועות כגון האלוף רב העוצמה, הנוכל הערמומי, הכוהן הקדוש, הדרואיד מחליף הצורות. כולם ורבים אחרים יוצאים אל העולם בחיפוש אחר הרפתקה.

למה לשחק בואנור?

כי השיטה מתמקדת בדמויות ובסיפור שלהן. אם זה לא נוגע לכם, להרפתקה שאתם עוברים, ולכיוון אליו כולנו רוצים לפתח את העלילה - אז זה פשוט לא חשוב, ונדלג על זה. כשאתה מתקיף, אתה מגלגל להתקפה; כשאתה מותקף, אתה מגלגל להגנה.
כי השחקנים שותפים בכתיבת העולם תוך כדי משחק. הצלחת להיזכר בפרט חשוב לגבי הנסיך האדום? מצויין, ספר לי מהו. נכשלת בניסיון ההתגנבות על פני השומר? בוא ספר לי מה קרה.
כי הדמויות מתקדמות ומפתחות יכולות חדשות ומגניבות. לא סתם תוסף לגלגול קוביה, אלא משהו חדש לגמרי, יכולת שתואמת את המקצוע שלך כפי שאתה מדמיין אותו.
כי הדמות חשובה יותר מהציוד שהיא לובשת. בדרך בוודאי תמצאו חפצים קסומים ומופלאים, אבל לא הם מחליטים האם תצליח, תכשל, או מה תעשה. השאלה היא עד כמה נועז אתה מוכן להיות, עד כמה אתה מוכן להסתכן - ולא האם החרב שלך יודעת לעלות באש. מה תעשה עם האש הזו?
כי קל ללמוד את השיטה. מגלגלים שתי קוביות, ובודקים האם דברים התנהלו כפי שרצית, או שמה הסתבכו. חמש דקות, ואנחנו כבר בתוך ההרפתקה.

ואנור הוא משחק תפקידים ישראלי שיצא לאור באוגוסט 2013, הכולל תרגום לעברית של שיטת עולם המבוך ואת עולם המערכה המקורי ואנור.
Powered by